Generační komedie o tom, že každý má trošku jinou představu o tom, jak trávit sobotní odpoledne na chatě…
Režie: Jaroslav Novotný. Scénář: Jiří Marek. Hrají: Vladislav Beneš, Václav Neužil, Olga Machoninová, Nina Jiránková a další.

Jedné letní noci se v chatové osadě proplétají příběhy dvou generací – rodičů a jejich pubertálních dětí. Rodiče tráví tento čas s trochou snahy užít si, přičemž se pohybují na samé hraně slibu věrnosti svým partnerským protějškům, děti jej prožívají s opravdovostí, kterou přináší první nevinné lásky. Pepík má rád Andulu a protože si myslí, že otec s matkou přijede až ráno, přivede si ji v noci do chaty. Povídají si a usnou. V noci ale přijíždí jeho otec se sekretářkou. Andulina matka, jejíž manžel je na rekreaci u moře, si mezitím v noci vyšla na romantickou procházku se sousedem. Když jsou dospělí přistiženi, snaží se vše zakamuflovat, ale děti se k lásce přirozeně přiznávají...

Komedie to není třeskutá, spíše lyrická. Je z pera Jiřího Marka (autora seriálu Hříšní lidé města pražského) a pozoruhodná je také obsazením: v rolích mladých se objevil Vladislav Beneš, Olga Machoninová, Jan Kraus a taky dnes známá spisovatelka Tereza Boučková, tehdy Kohoutová.

Napište nám